Читај ми!

Istina između informacije i dezinformacije

Prvoslav Plavšić i Emilija Milenković

Iznošenje činjenica jeste jedini način da saznamo istinu koja bi nam poslužila da spoznamo ono što nas okružuje, što bi nam bilo od koristi, ili bi moglo da nas ugrozi. Nažalost, dezinformacija uglavnom prethodi pravoj istini, koju je tada jako teško dokazati. Televizija je, zbog starije populacije, i dalje primarno sredstvo informisanja, a odmah iza nje su tabloidi i društvene mreže. Ono što jeste kvalitetna vest, teško da ćete naći na Instagramu, jer je nemoguće spakovati je u taj format. Možda bi rešenje bilo da se obaveštavamo iz više izvora, ali i da razmislimo o samom izvoru.

Sve to nas dovodi do konfuzije ‒ kako se odrediti prema pojavi, događaju ili ličnosti, kada imamo dijametralno različita gledišta. Njoj su jednako podložni svi, posebno mlade ličnosti.

O tome kakva nam je medijska pismenost i o svesno-nesvesnom odabiru ponuđenih loših sadržaja, danas govore psiholog Prvoslav Plavšić i Emilija Milenković iz Krovne organizacije mladih Srbije.

Emisiju uređuje i vodi Gordana Jelić.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом