„Gidionov čvor” u BDP-u, Kontra teatar iz Niša, Hercegnovsko pozorište
Gošće su rediteljka Jana Maričić, direktorka i koreografkinja Kontra teatra iz Niša Danica Ničić i Vitka Vujović iz Hercegnovskog pozorišta.
Premijerom kamerne predstave „Gidionov čvor”, prema drami Džone Adams, u režiji Jane Maričić, Beogradsko dramsko pozorište obeležilo je 77. rođendan.
U toj američkoj duodrami igraju Mirjana Karanović i Jana Milosavljević. Gošća Maski je rediteljka Jana Maričić.
U nastavku emisije govorićemo o Kontra teatru iz Niša, koji je osnovan 2020. godine i do sada sa velikim uspehom sarađivao sa Narodnim pozorištem iz Niša, ali i sa drugim teatrima. Na prošlogodišnjem Nisville jazz teatru izveli su veoma uspešnu koreodramu „Refleksija ”, koja je izazvala veliku pažnju niške publike i stručne javnosti. U Maskama razgovaraćemo sa direktorkom i koreografkinjom Danicom Ničić.
Predstavićemo i pozorište iz Herceg Novog, koje veoma uspešno radi već godinama. Organizuju i pozorišni festival HAPS od 1996. godine, ali i dalje nemaju svoju zgradu. Kako radi Hercegnovski teatar i sa kojim se još problemima susreću saznaćete od Vitke Vujović.
Emisiju priprema i vodi Sonja Todorović Šegrt.
Коментари