Drulović vadi `fleke`
Članovi Izvršnog odbora FSS verifikovali su odluku o imenovanju Ljubinka Drulovića za selektora mlade reprezentacije. Ostalo je upamćeno da je ovaj trener 2013. godine osvojio Evropsko prvenstvo u Azerbejdžanu sa generacijom do 19 godina, u kojoj su- pored ostalih- bili Sergej Milinković Savić, Aleksandar Mitrović, Predrag Rajković, Mijat Gaćinović. Vreme sadašnje: teško je zaboraviti debakl u Notingemu od Engleske, pa će Drulović svakako- pored rada na taktici i postavci igre- morati da poradi sa igračima i na psihološkom planu, da probaju da zaborave to što se dogodilo na Ostrvu i 18. novembra probaju da se nadigravaju sa Englezima kod nas i probaju da im vrate makar deo duga. Iza toga sledi i utakmica sa Luksemburgom, Drulović želi da izvuče najviše iz generacije koju predvode Lučić, Mitrović, Ilić
Autor:
Спортска редакција Радио Београда 1
Слушајте данас оно о чему ћете читати у сутрашњим новинама! [ детаљније ]
Košarkaši Crvene zvezde od 20.30 gostuju kod Barselone u meču sedmog kola Evrolige. Katalonci igraju odlično, upisavši tek jedan poraz u prethodnih šest mečeva i to sa "pola koša" od Real Madrida. Crvena zvezda ima tri poraza na gostovanjima. Na sve to su povređeni Adam Hanga, Marko Simonović i kapiten Branko Lazić. Košarkaši Partizana sinoć su savladali, posle preokreta i neizvesne završnice, ekipu Fenerbahčea 85:84 u istom takmičenju. Ženska reprezentacija Srbije pobedila je u Beogradu selekciju Ukrajine 82:40 u meču prvog kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano 2025. godine. Čak 42 poena razlike- realna je slika onoga što je prikazano na parketu. Sledi meč u Severenoj Makedoniji u nedelju, u toj grupi još je i selekcija Portugalije.
Evropsko prvenstvo u vaterpolu, umesto u Netanji u Izraelu, verovatno će se održati u Zagrebu, tako bar pišu hrvatski mediji, na tu temu naš sagovornik je Jugoslav Vasović. U toku je teniski meč ženskih selekcija Srbije i Rumunije u okviru Bili Džin kupa za plasman u viši rang, na terenu je naša Mia Ristić koja igra sa Elenom Gabrijelom Ruse. Iza toga, Aleksandra Krunić igraće sa Žaklin Kristijan. Bokserska reprezentacija Srbije završila je dvanaestodnevne pripreme na Zlatiboru i spremna stiže na EP za seniore do 22 godine u Budvi, čućemo selektora Milana Piperskog. Dragan Stojković Piksi objavio je spisak igrača na koje računa za prijateljski meč sa Belgijom i kvalifikacionu utakmicu za PE sa selekcijom Bugarske.
Emisiju priprema Sportska redakcija Radio Beograda 1.
Urednik i voditelj je Željko Stefanović.
Коментари