Odjeci srebra
Odbojkašice Srbije sinoć nisu uspele da osvoje novo evropsko zlato, Međutim, nisu nas razočarale nastupom, pristupom i željom. Prekoputa mreže imale su fantastičnu reprezentaciju Turske, čiji su najveći aduti poreklom sa Kube i Italije. Kubanka Melisa Vargas predvodila je naše rivalke do šampionskog naslova na terenu, a sa klupe dobro poznato lice Danijele Santareli, nekadašnji selektor Srbije. Ipak, našim odbojkašicama nema šta da se zameri. Tijana Bošković, Maja Ognjenović, Bjanka Buša i ostale gracije naše reprezentacije jednostavno nisu imale sreće u odlučujućim momentima. Nema mnogo vremena za tugovanje u vrhunskom profesionalnom sportu, jer ih već od osmog septembra očekuje kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu.
Autor:
Спортска редакција Радио Београда 1
Слушајте данас оно о чему ћете читати у сутрашњим новинама! [ детаљније ]
Naši odbojkaši večeras nastupaju u četvrtom kolu Evropskog prvensva u Italiji, gde će im od 18 časova rival biti selekcija Estonije. U dosadašnjem toku takmičenja, Orlovi su zabeležili dve pobede i jedan poraz od domaćina takmičenja, pa trenutno zauzimaju treću poziciju iza Italije i Nemačke, dok je naš današnji protivnik na poziciji broj 4. Belgija i Švajcarska dele peto mesto sa po jednim bodom.
Košarkaši Srbije danas imaju slobodan dan na Svetskom prvenstvu u Manili. Oni su juče obezbedili četvrtfinale i susret sa Litvanijom koja je savladala Amerikance u direkntoj borbi za prvo mesto. Međutim, sinoć je sve ostalo u senci vesti da je Boriši Simaniću izvađen bubreg, nakon povrede koju je zadobio u meču sa Južnim Sudanom u prvoj fazi takmičenja. O svemu tome sa lica mesta izveštavaće nas reporter Radio Beograda Slobodan Maletić.
Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u svoje 14 četvrtfinale US Opena, pošto je rano jutros eliminisao hrvatskog prdstvanika Bornu Goja. Naredni rival Novaku biće domaći predstavnik Tejlor Fric.
Na Adi Cigalniji se od juče pa sve do 10. septembra održava Svetsko prvenstvo u veslanju. Naše jezero ugostiće preko 600 takmičara iz celog sveta. Naši veslači su već obezbedili kroz kvalifikacije učešće u četvrtfinalima svojih disciplina, a tokom emisije čućete i razgovor sa direktorom takmičenja Zoranom Jovanovićem.
Večreas od 19 časova igraće se poslednja utakmica šestog kola fudbalske Superlige Srbije. Železničar u Pančevu dočekuje ekipu Čukaričkog. Sinoć je Partizan golom Nemanje Nikolića u poslednjem minutu nadoknade doneo važnu pobedu crno-belima, nakon rezultatskog zaostatka od 2:0, Partizan je slavio sa 3:2.
Fudbaleri Srbije u četvrtak dočekuju Mađarsku, u petom kolu kvalifikacija za Evorpsko prvenstvo. Uoči te utakmice, selektor Srbije Dragan Stojković objavio je spisak igrača na koje će računati. Inače meču će moći da prisustvuju samo deca uzrasta do 14 godina. Istaknuti fudbalski poslenik Radmilo Mihajlović analizirao je za naš program sve aktuelnosti u taboru naše reprezentacije i domaćeg fudbalskog prvenstva.
Današnju emisiju uređuje i vodi Miloš Panić.
Коментари