Читај ми!

Odbrojavanje do početka školske godine

Prvi septembar ove godine biće drugačiji u odnosu na sve prethodne jer se pre nepuna četiri meseca u beogradskoj osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" dogodio strašan zločin u kojem je ubijeno devetoro dece i školski čuvar. Zbog toga je školska godina za sve đake u Srbiji prekinuta dve nedelje pre redovnog roka, a iz Ministarstva prosvete već je najavljeno da će ova školska godina biti drugačija od prethodnih. O preporukama i smernicama za rad škola, ali i o tome kako da svi zajedno prebrodimo ovu traumu s kojom se celo društvo suočava, u jutarnjem programu govoriće prof.dr Saša Baucal, psiholog i stručnjak za obrazovanje.

U današnjoj emisiji govorićemo još i o novom učeničkom domu koji je otvoren pri Poljoprivrednoj školi u Krnjači, kao i o novoj usluzi
"e-kalkulator" koja je dostupna na sajtu E-uprave. U program će nam se uključiti Vanja Petkovićm predsednica udruženja "Čepom do osmeha", koje 29. avgusta pokreće akcije čišćenja reka širom Srbije.

U redovnoj rubrici "Pitanje jutra" slušaoce ćemo pitata za prognozu da li će Novak Đoković uspeti da osvoji US Open ove godine.

Urednik i voditelj Miša Stojiljković

Probudite se uz vaš Radio Beograd 1!

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом