Читај ми!

Hitno potreban zakon o Hitnoj pomoći!

Srbija je jedina zemlja u regionu koja nema ni zakon ni uredbu kojom bi se detaljno uredila oblast hitne medicinske pomoći i prehospitalnog zbrinjavanja. Posledica toga je da, od grada do grada, Hitna pomoć različito reaguje na pozive građana. Zbog toga je grupa lekara i zaposlenih u službama hitne pomoći sačinila predlog Zakona, koji je predstavljen pre nekoliko dana. Tim povodom gost nam je Dejan Zejnula , jedan od inicijatora i osnivač pokreta „Pravo na život – Meri”.

Koliko god mislimo da je savremeno društvo razvijeno i civilizacijski napredno, milioni ljudi u svetu trenutno su žrtve novog oblika ropstva - seksualne eksploatacije, prinudnog rada i najgorih oblika dečjeg rada. Evropski dan borbe protiv trgovine ljudima prilika je da govorimo o tome i skrenemo pažnju na činjenicu da se to dešava svuda oko nas, da naučimo da prepoznamo problem i kako da na njega reagujemo. Sagovornica nam je Milica Glišić iz NVO Atina.

Pandemija, a potom i rat u Ukrajini bacili su u drugi plan problem izbeglica. Ovih dana primećeno je da njihov broj ponovo raste. U Srbiji se udvostručio u odnosu na prošlu godinu, kada ih je registrovano oko 43.000. Nagoveštava li to ponovni veliki talas? Je li Srbija spremna i šta se od nje očekuje s obzirom da je na jednoj od glavnih migrantskih ruta. O tome ćemo razgovarati sa direktorom Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila, Radošem Đurovićem.

Urednik i voditelj Olivera Stajić

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом