Читај ми!

Drugi tiraž reizdanja „Pozitivne geografije" Bajage i instruktora na zlatnom vinilu

Nakon brojnih „Zlatnih ploča" koje je Momčilo Bajagić Bajaga dobio kao priznanja PGP RTS-a za velike tiraže prodaje svojih albuma, tokom samostalne karijere duge četrdeset godina – sada „Bajaga i instruktori" imaju i zlatni vinil – zlatnu LP ploču svog prvog albuma, „Pozitivna geografija".

Ove godine, povodom Bajaginog jubileja (40 godina od prvog albuma, 40 godina od prvog koncerta i 40 godina samostalne karijere) PGP RTS je u saradnji sa Fidboksom u aprilu objavio reizdanje LP ploče Pozitivna geografija. Pošto je taj prvi tiraž reizdanja već rasprodat, od danas je dostupan novi, drugi tiraž reizdanja i to – u zlatnoj boji! 

Ekskluzivno u emisiji Jedan dobar dan, predstavljeno je kako izgleda ta jedinstvena, zlatna LP ploča.

Odštampana je kao i prvo reizdanje – na čuvenom 180 gramskom vinilu, sa "gatefold" omotom. Osim originalnih fotografija autorke Goranke Matić, koje su nam poznate sa omota prvog izdanja (1984. godine), omot reizdanja ovog remasterizovanog LP albuma dizajnirala je Branislava Stefanović (Fidbox) dodavanjem još nekoliko Bajaginih fotografija iste autorke i uz nešto drugačiji raspored tekstova pesama i drugih elemenata.

Zlatna LP ploča „Pozitivna geografija, drugi tiraž reizdanja, od danas je dostupna svim ljubiteljima „Bajage i instruktora", a kruna ove slavljeničke godine za Momčila Bajagića Bajagu biće nagrada GODUM za životno delo, koju će mu 23. oktobra dodeliti Udruženje muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije.

понедељак, 24. август 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом