Читај ми!

Film „Da li ste videli ovu ženu?” osvojio Gran-pri Sofesta

Ostvarenje „Da li ste videli ovu ženu?” Matije Gluščevića i Dušana Zorića, snimljen u koprodukciji “Non Aligned Films”-a i Radio-televizije Srbije, proglašen je za najbolji film Fimskog festivala u Sopotu.

Филм „Да ли сте видели ову жену?” освојио Гран-при Софеста Филм „Да ли сте видели ову жену?” освојио Гран-при Софеста

Žiri takmičarskog programa 51. Sofesta, u sastavu Ana Marija Rosi, rediteljka i predsednica žirija, Mihaela Stamenković, glumica i Rade Radivojević kompozitor dodelio je ovom ostvarenju Gran-pri uz obrazloženje da dugometražni debitantski film Da li ste videli ovu ženu?, donosi uzbudljiv, žanrovski zanimljiv film u stalnoj smeni drame i komedije, sa jakom i lako prihvatljivom simbolikom. Kroz tri paralelne priče, autori na ubedljiv način, raznovrsnim jezikom, saopštavaju jednu istinu – koliko je teško da budemo ono što jesmo ako nam životne uloge nameću kalupe kao neminovnost bez izbora.

Film je u 2022. godine privukao veliku pažnju publike i filmske kritike. Posle svetske premijere na 79. Venecijanskom festivalu, na kojem je Olga Košarić, montažerka ovog ostvarenja dobila specijalno priznanje u kategoriji do 40 godina, film je osvojio Gran-pri „Aleksandar Saša Petrović” na 28. Festivalu autorskog filma (FAF), a autorima je pripala i nagrada za najbolju režiju na 15. Međunarodnom filmskom festival u Bangoku. Na 24. Međunarodnom festivalu nezavisnog filma „Blek muvi“ u Ženevi , osvojio je nagradu kritike što je ujedno i glavna nagrada festivala.

Da li ste videli ovu ženu? je priča o sredovečnoj ženi Draginji, koja kroz tri različita života pokušava da iskoči iz svoje kože. Glavnu ulogu u filmu tumači jedna od najangažovanijih glumica regiona Ksenija Marinković. U ostalim ulogama pojavljuju se Isidora Simijonović, Boris Isaković, Vlasta Velisavljević, Goran Bogdan, Jasna Đuričić, Radoje Čupić, Olga Odanović, Milica Mihajlović, Ivana Vuković, Miloš Timotijević, Isidora Minić, Aleks Elektra i drugi.

среда, 13. август 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом