Nije pobegao u Južnu Ameriku – zube Adolfa Hitlera čuvaju u Moskvi

Elizabeta Peskova, ćerka pres sekretara Kremlja Dmitrija Peskova, otkrila je fotografiju sa ostacima Adolfa Hitlera koji se čuvaju u skladištu tajnog arhiva ruske Federalne bezbednosne službe.

Peskova je na svom Instagram nalogu podelila fotografije zubnih ostataka Adolfa Hitlera i njegove supruge Eve Braun.

Ćerka Dmitrija Peskova, koji je od 2012. godine portparol ruskog predsednika Vladimira Putina, napisala je da je njen prijatelj i veliki zaljubljenik u istoriji Pjer Malinovski zatražio da vidi ostatke, jer nisu baš svi ubeđeni da je Hitler umro 1945. godine.

„Verovali ili ne, dozvoljeno mu je da poseti jednu od najzanimljivijih i najtajnovitijih zgrada u zemlji. Zahvaljujući DNK analizama, koje je obavio francuski antropolog Šarlije 2018. godine, potvrđeno je da su ostaci iz arhive FSB-a zaista od Hitlera i Braunove“, istakla je Peskova.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 21. децембар 2025.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом