четвртак, 01.02.2018, 11:57 -> 12:11
Извор: Танјуг
Palme u snegu – prve pahulje na jugu Maroka posle 50 godina
Prvi put u poslednjih 50 godina sneg je pao u južnom delu Maroka, pa su palme dobile tanak beli prekrivač.
Meteorološka služba Maroka saopštila je da je sneg pao u blizini Zagora, na jugoistoku zemlje i da je to posledica hladnog talasa.
U Zagori je palo pet do osam centimetara snega, piše Vašington post. List podseća da je početkom januara u najtoplijoj pustinji na svetu Sahari pao sneg.
Taj fenomen je posledica ledenog talasa, koji je najviše pogodio grad Ain Sefru, na severu Alžira.
Na video-snimcima vide se tragovi snega, i peščane dine delimično prekrivene snegom.
To je treći put u poslednjih skoro četiri decenije da je sneg pao u Ain Sefri, gde zimi temperatura ume da se spusti 10 stepeni ispod nule.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар