Читај ми!

Nova Meljničenkova giga-jahta

Prefiks „mega“ više nije dovoljan. Nova jahta Andreja Meljničenka, koja je isplovila na svoje prvo probno putovanje iz brodogradilišta u Kilu, može se samo opisati kao giga-jahta. Dugačka je neverovatna 142 metra, sa jarbolima visine 91 metar, a njena izgradnja je koštala 360 miliona evra!

Prve fotografije isplovljavanja više podsećaju na izlazak nekog ratnog broda, negoli luksuzne jahte.

Jednostavno nazvana "Sailing Yacht A", ona je naslednica i „unapređena“ verzija prošle "Motor Yacht A", koja je Meljničenka koštala više od 260 miliona evra.

Jahtu je dizajnirao Francuz Filip Stark, a napravilo ju je nemačko brodogradilište „Nobiskrug“.

Pokreće je hibridni dizel električni motor, ima osam spratova, sa podvodnom opservatorijom, i može da ugosti 20 gostiju i 54 pripadnika posade.

Osim impresivne veličine, krstareća brzina je 30 kilometara na sat, a maksimalna 38 kilometara na sat.

Četrdesettrogodišnji Rus je oženjen bivšom srpskom pevačicom Aleksandrom. Njegovo lično bogatstvo procenjeno je na devet milijardi dolara, a od ekstravagantnih prevoznih sredstava, osim ogromnih jahti, Meljničenko poseduje i „boing 737“.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 16. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом