Читај ми!

Тимошенкова тражи лекара

Здравствено стање бивше украјинске премијерке Јулије Тимошенко нагло се погоршало, тврде њени адвокати и блиски сарадници. Тимошенкова одбија прегледе затворских лекара и захтева да је посети њен приватни лекар.

Према тврдњама људи из окружења бивше премијерке Украјине Јулије Тимошенко, њено здравље се нагло погоршало, током боравка у притвору.

"Јуче је почело да јој се погоршава здравље. Из непознатих разлога, на целом телу су јој се појавиле модрице у облику попуцалих капилара", рекао је заменик Тимошенкове у партији Отаџбина Александар Турчинов, преноси Итар тас.

Међутим, Тимошенкова одбија да је лече затворски лекари. "Никада нећу поверити свој живот и здравље људима које шаље власт", изјавила је бивша председница владе.

Тимошенкова је затражила од судије дозволу да у затвор дође њен приватни лекар. Адвокат бивше премијерке, Јуриј Сухов рекао је на данашњем рочишту да је неопходан преглед, док је Тимошенкова истакла да судија већ два дана не даје дозволу за долазак лекара и анализу крви.

Судија је на то одговорио да је Тимошенковој већ понуђена медицинска помоћ, коју је она одбила.

Суд у Кијеву од краја јуна разматра случај Јулије Тимошенко, којој је почетком августа одређен притвор. Тужилаштво Украјине сматра да је бивша премијерка прекорачила овлашћења 2009. године, приликом потписивања уговора између "Нафтогаса" и "Гаспрома", о испоруци гаса. Тужилаштво тврди да је тим уговором Украјина изгубила 200 милиона долара. 

Бивша премијерка је рекла да неће сведочити о отпужбама против ње све док суд не размотри захтев њених адвоката о прикључивању докумената списима предмета који, наводно, јавно доказују њену невиност.

Међу њима су закључци ревизорске компаније "Ернст и Јанг", сам текст споразума "Нафтогаса" и "Гаспрома", као и сведочење бивше функционерке Главне инспекције Наталије Рубан и некадашњег члана владе Петра Крупка.

Тимошенко је тражила и одлагање суђења и пуштање на слободу. "Свакодневно гањате овај процес, јер су вам дали задатак да завршите до Дана независности (24. августа)", рекла је бивша премијерка, а на примедбу судије да вређа суд, одговорила је да то и није суд.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 31. март 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом