Јајима на немачког председника

Председник Немачке Кристијан Вулф погођен јајима током посете Висбадену. Мотиви нападача нису познати.

Један педесетогодишњак погодио је јајима немачког председника Кристијана Вулфа, приликом посете Висбадену. Обезбеђење је одмах привело нападача, а мотив напада није познат.

Осим Вулфа, погођен је и председник владе покрајине Хесен Фолкер Буфије, приликом званичне посете немачког председника главном граду те покрајине.

Неколико минута после напада, Вулф је, у новом сакоу, већ био испред покрајинског парламента Хесена.

"Желим контакт с грађанима, а то понекад претпоставља да човек једном може бити погођен и јајетом", рекао је најмлађи немачки председник у послератној историји државе, педесетогодишњи Вулф.

Број коментара 15

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 11. август 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом