Други круг избора у Бразилу

Дилма Русеф из владајуће Радничке партије и њен противкандидат, лидер опозиције Жозе Сера, такмичиће се у другом кругу избора за новог председника Бразила.

У другом кругу избора за новог председника Бразила такмичи ће се  фаворит на општим изборима у Бразилу, Дилма Русеф из владајуће Радничке партије и њен противкандидат, лидер опозиције Жозе Сера.

На основу 98 одсто пребројаних гласова, доскорашња шефица кабинета Луле да Силве освојила је 46,6 процената, а Сера 32,7 одсто гласова.

Дилми Русеф је потребно да освоји 50 одсто плус један глас, да би постала прва жена на челу Бразила.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 20. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом