Читај ми!

Бајден, Трамп и Харис заједно на комеморацији жртвама 11. септембра

У САД је обележена годишњица терористичких напада 11. септембра 2001. године, у којима је погинуло скоро 3.000 људи. Комеморацији у Њујорку заједно су присуствовали председник САД Џозеф Бајден, потпредседница Камала Харис, бивши председник Доналд Трамп и његов кандидат за потпредседника, сенатор Џеј Ди Венс.

На месту где су терористи авионима пре 23 године срушили куле близнакиње Светског трговинског центра, супруге, мужеви, сестре, браћа и унуци читали су имена убијених чланова породице.

Поворку са гајдама и бубњевима, пратиле су ватрогасне и полицијске службе Њујорка и почасна гарда Лучке капетаније.

Интонирана је национална химна, а одржани су минути ћутања за сваку погођену мету терориста.

Комеморацији су заједно присуствовали председник САД Џозеф Бајден, потпредседница Камала Харис, бивши председник Доналд Трамп и његов кандидат за потпредседника, сенатор Џеј Ди Венс.

Свега дан после оштре дебате у Филаделфији, Камала Харис и Доналд Трамп руковали су се на комеморацији у Њујорку и разменили неколико речи.

Комеморацији је присуствовао и бивши градоначелник Њујорка Мајкл Блумберг.

Након Њујорка, Бајден и Харис су одлетели у Шенксвил у Пенсилванији, где су путници 11. септембра савладали отмичаре, спречивши да буде погођена друга мета, пошто се авион срушио у поље.

"На данашњи дан пре 23 године, терористи су веровали да могу да сломе нашу вољу и да нас баце на колена. Погрешили су. Увек ће грешити. У најмрачнијим часовима нашли смо светлост. И суочени са страхом, ми смо се окупили да бранимо нашу земљу и да помажемо једни другима", рекао је Бајден у јутарњој изјави.

Трамп је за Фокс њуз изјавио да је то био веома, веома тужан, ужасан дан. "Никада се није десило ништа слично", додао је бивши председник.

У самоубилачким нападима 11. септембра 2001. године, терористи Ал Каиде су са два авиона улетели у Светски трговински центар и са још једним у Пентагон. Четврти авион се срушио на пољу у Пенсилванији, након што су путници упали у кокпит.

Погинуло је скоро 3.000 људи, а тај догађај представљао је окидач за касније ратове у Авганистану и Ираку, као и глобалној потери за радикалним исламистима.

среда, 16. октобар 2024.
9° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи