Читај ми!

Сенат: Суђење за опозив Трампа у складу са Уставом

Сенат је већином гласова подржао предлог да се одржи суђење у пуном обиму за импичмент бившег председника САД Доналда Трампа. То значи да се суђење наставља, преноси Ројтерс.

Сенат је тиме подржао аргумент демократа да је поступак дозвољен Уставом САД, након што су представљени видео снимци Трамповог говора од 6. јануара у коме је позивао присталице да се "боре" како би преокренули резултате избора, преноси Ројтерс.

За наставак суђења гласало је 56 сенатора, а 44 је било против.

Демократе се надају да ће Трамп бити дисквалификован за обављање било какве јавне функције у будућности.

Сенат нема правну способност за одржавање суђења у Представничком дому на основу оптужби да је Трамп позивао на наводну побуну током упада његових присталица на Капитол.

Шест републиканских сенатора гласало је за наставак импичмента Доналда Трампа, чиме су се  придружили демократама током гласања о томе да ли Сенат има уставна овлашћења да суди бившем председнику, преноси Индепендент.

За Трампов опозив потребно је и 17 гласова републиканаца.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом