Аутобус се сурвао у провалију у Индонезији, 25 мртвих

Најмање 25 особа је погинуло када се путнички аутобус сурвао у 80 метара дубоку провалију на индонежанском острву Суматра пошто су највероватније отказале кочнице, саопштила је полиција.

Шеф локалне полиције Доли Гумара изјавио је да је 14 особа повређено, од којих је једна у критичном стању.

Несрећа се догодила нешто пре поноћи по локалном времену.

Гумара је рекао да се аутобус сурвао у провалију и завршио у реци након што је возач изгубио контролу над возилом у области са великим бројем кривина.

Спасиоци трагају за путницима за које се сумња да их је однела река.

У аутобусу има места за 52 путника, али за сада није јасно колико је људи било.

У акцији учествује 120 спасилаца, преноси Би-Би-Си.

На телевизијским снимцима види се како припадници полиције и спасилачке службе извлаче повређене, као и тела путника.

Преживели путници су властима рекли да су највероватније отказале кочнице аутобуса.

Саобраћајне несреће се честе у Индонезији због лоше инфраструктуре и безбедносних стандарда.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом