Нетанјаху добио мандат за формирање владе

Израелски председник Рувен Ривлин дао је мандат премијеру Бенјамину Нетанјахуу да формира нову владу.

Рувен Ривлин је рекао да је одлучио да пружи прилику Нетанјахуу да састави владу и да за то има 28 дана, а тај рок је могуће продужити за две недеље, преноси Ројтерс.

Прошле недеље у Израелу су поновљени парламентарни избори пошто Нетанјаху после избора у априлу није успео да формира владу.

Лидер Ликуда Нетанјаху позвао је након поновљених избора свог главног ривала Бенија Ганца да оформе коалицију, али је Ганц ту понуду одбио.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом