Руси започели обучавање турског војног особља за С-400

Војно особље Турске започело је обуку у Русији за управљање системима противракетне одбране С-400, саопштило је турско министарство националне обране.

Особље наших ваздухопловних снага је започело обуку у руском граду Гачина да управља системима противракетне одбране С-400, објавило је министарство на свом Твитер налогу, пренео је Тас.

Шеф војне компаније "Алмаз–Антеј" Јан Новиков изјавио је раније да ће обука турског персонала трајати од 1. септембра 2019. до 2. јануара 2020. године.

Русија је 27. августа почела да испоручује другу траншу С-400 Турској.

Друга транша ће бити комплетирана крајем септембра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом