уторак, 06.08.2019, 08:53 -> 11:16
Извор: РТС, Танјуг
Угашен пожар у складишту муниције у Краснојарску
Престале су експлозије барута у складишту муниције у руском региону Краснојарск, из којег је већ евакуисано неколико хиљада локалних становника. Медији јављају да је повређено девет особа.
"Пожар у складишту муниције у централном војном округу у округу Ачинск у региону Краснојарск у потпуности је угашен. Муниција је престала да експлодира око 5 сати по московском времену", наводи се у саопштењу Министарства одбране, преноси Тас.
Заменик руског министра одбране Дмитри Булгарков навео је, међутим, да и даље постоји могућност да део муниције експлодира.
У гажењу пожара учествовало је и десет руских транспортних војних авиона "Иљушин ИЛ-76", као и хеликоптери.
Експлозије у складишту муниције у војној бази уследиле су након што је пожар избио на два места у којима је ускладиштено 40.000 метака.
Руске власти планирале су да евакуишу 16.500 људи из те области, а до сада је евакуисано неколико хиљада локалних становника.
Формирани су и прихватни центри.
Како су руски медији пренели позивајући се лекарске службе, девет особа је повређено, док су поједини медији јавили да је једна особа погинула.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар