Трамп тражи да се масовне убице суоче са смртном казном

Амерички председник Доналд Трамп наложио је Министарству правде да предложи такве законе који ће осигурати да се они који почине масовна убиства и злочине из мржње суоче са смртном казном, као и да та најтежа казна буде одлучно и брзо спроведена.

У обраћању у Белој кући након две смртоносне пуцњаве у Тексасу и Охају, Доналд Трамп је додао да се у том смислу страначка припадност мора оставити по страни и бити јединствен у осуди пошто "варварски масакри представљају напад на наше заједнице, на нашу нацију и злочин против човечности", преноси Еј-Би-Си Њуз.

Трамп је упозорио и на опасност који носе Интернет и друштвене мреже, као и на бруталне и крволочне видео-игре које су, како је рекао, одговорне за "глорификацију насиља у нашем друштву".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом