Шеф америчке обавештајне службе поднео оставку

Директор Националне обавештајне службе САД Ден Коутс напустиће ту функцију 15. августа, објавио је на Твитеру амерички председник Доналд Трамп и најавио да ће за ту позицију номиновати републиканца из Тексаса Џона Ретклифа, преноси АП.

Доналд Трамп је захвалио Дену Коутсу на дужности коју је обављао, иако медији преносе да је први човек обавештајне службе често био у раскораку са председником и тужиоцима је открио да га је Трамп наговарао да пориче везе Русије и његове кампање.

Са друге стране, Џон Ретклиф је Трампов заштитник који је неустрашиво пропитивао бившег специјалног известиоца Роберта Малера пред правосудним одбором Конгреса о умешаности Русије у америчке председничке изборе.

У писму оставке, која је објављена у недељу увече, Коутс је написао да му је била привилегија да служи нацији као званичник обавештајне агенције, али да је време да иде даље, у ново поглавље живота.

Бивши републикански сенатор из Индијане, Коутс је постављен у марту 2017. године као директор Националне обавештајне службе, 15. по реду од како је та институција формирана после напада 11. септембра 2001. године.

Улога Националне обавештајне службе је да надгледа и координира рад 17 обавештајних агенција.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом