Бомбашки напад у Пакистану, осморо мртвих

Најмање осам људи је погинуло, а 26 рањено када се жена бомбаш самоубица разнела испред болнице у граду Дера Исмаил Кан на северозападу Пакистана, рекли су званичници.

Одговорност за напад преузела је група позната као Пакистански талибани чији портпарол Мухамед Курасани каже да је реч о освети за убиство двојице талибана пре месец дана. Он је ипак негирао да је реч жени бомбашу.

Напад се догодио пошто су убијена два полицајца на контролном пункту у граду, преноси Ројтерс.

"Када су њихова тела однета у болницу, бомбаш за кога се претпоставља да је жена, у бурци активирала је експлозив на прслуку", рекао је један локални полицајац.

Експлозија је уништила и ургентно одељење болнице због чега су неки рањени превежени у друге градове.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом