субота, 06.07.2019, 09:12 -> 10:27
Извор: Танјуг
Иркутск се и даље бори са поплавама, расте број жртава
Више од 400 особа је хоспитализовано због повреда задобијених у поплавама које су погодиле регион Иркутска на југоистоку Сибира након обилних киша, саопштио је заменик руског министра за ванредне ситуације Павел Беришев. У региону је проглашено ванредно стање.
До петка поподне пријављена су 22 смртна случаја, док се 15 особа воде као нестале, а више од 330 је хоспитализовано, преноси Тас.
"Нажалост, 22 особе су преминуле, 410 је хоспитализовано, а медицинска помоћ је пружена у амбулантама за 2.165 особа", рекао је Беришев.
Поплаве у региону Иркутска почеле су крајем јуна, а до сада је 103 насеља погођено њима.
Преплављено је више од 10.150 стамбених кућа, са скоро 33.000 људи.
Надлежне службе саопштиле су да за сада нема опасности од заразних болести.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар