Судан ће тражити од САД скидање са листе помагача терориста

Суданска делегација ускоро ће посетити Сједињене Америчке Државе како би разговарали о уклањању Судана са америчке листе држава које спонзоришу тероризам, пренела је државна новинска агенција СУНА.

"Делегација би могла да буде формирана и да отпутује у САД ове или наредне недеље како би разговарали о скидању Судана са листе земаља које подржавају тероризам", рекао је шеф Прелазног војног савета у Судану Абдел Фатах ел Бурхан, пренела је СУНА.

Ел Бурхан је претходно потврдио да се бивши председник Башир и други високи државни званичници налазе у затвору, наводи Ројтерс.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом