Лавров: Повлачење САД из споразума не значи нови Хладни рат

Потпуно повлачење САД из Споразума о нуклеарним ракетама средњег домета (ИНФ) не најављује почетак новог Хладног рата, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.

"Не мислим да говоримо о развоју догађаја Хладног рата. Ново доба је почело", истакао је Сергеј Лавров, а преноси Ројтерс позивајући се на агенцију РИА. 

Русија је у суботу, 2. фебруара, суспендовала поштовање одредби споразума о контроли нуклеарног оружја из времена Хладног рата, пошто су САД саопштиле да се повлаче из тог споразума, оптуживши Москву за његово кршење. 

Вашингтон је саопштио да ће се у потпуност повући из споразума, постигнутог 1987. године с тадашњим Совјетским Савезом, за шест месеци, ако Москва не прекине са наводним кршењем споразума. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом