Саудијка добила статус избеглице

Осамнаестогодишња Рахаф Мухамед ел Кунун, која је побегла од породице у Бангкок у намери да одатле отпутује за Аустралију и затражи азил, добила је статус избеглице, пренео је Би-Би-Си.

Статус избеглице за осамнаестогодишњу Саудијку Рахаф Мухамед ел Кунун прогласиле су Уједињене нације, након што је девојка изјавила да страхује да ће је родитељи убити ако се врати кући зато што се одрекла ислама.

УНХЦР су проследиле њен случај Аустралији ради могућег пресељења у ту земљу.

Аустралијско Министарство унутрашњих послова је саопштило да ће случај саудијске девојке бити разматран по уобичајеној процедури.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом