Саветник турског председника: Тело Кашогија растворено у киселини

Високи турски званичник, саветник председника Јасин Актај каже да верује да је тело убијеног саудијског новинара Џамала Кашогија након што је раскомадано растворено у киселини.

Актај је рекао да је "једини логичан закључак" да су они који су убили Кашогија у Истанбулу уништили његово тело "како за собом не би оставили трагове", јавио је Би-Би-Си.

Нису нађени форензички докази да је његово тело растворено у киселини, наводи британски јавни сервис.

"Разлог због којег су раскомадали Кашогијево тело јесте да би што лакше растворили његове остатке", рекао је Актај за турски лист Хуријет дејли.

Те тврдње су изнете у тренутку када је Кашогијева вереница Хатиџе Ченгиз позвала светске лидере да "приведу правди починиоце" у тексту који је објавило пет листова, укључујући лондонски Гардијан и Вашингтон пост.

У међувремену, медији преносе да је саудијски престолонаследник Мухамед бин Салман рекао америчким званичницима да сматра да је Кашоги опасан исламиста.

Кашоги је, како се наводи, то рекао у телефонском разговору с неким из Беле куће пре него што је његова земља признала да је саудијски новинар убијен.

Саудијска Арабија је негирала да су изречене такве тврдње, као и да је краљевска породица умешана у убиство и саопштила је да је "решена да утврди све чињенице".

Канцеларија главног тужиоца у Истанбулу је у среду саопштила да је саудијски новинар Џамал Кашоги задављен чим је ушао у конзулат Саудијске Арабије 2. октобра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом