среда, 03.10.2018, 14:27 -> 18:32
Извор: Танјуг
Меј: Преговори о Брегзиту улазе у најтежу фазу, подржите ме
Британска премијерка Тереза Меј позвала је своју подељену Конзервативну партију да престане са "препуцавањем" око Брегзита и подржи њен план о будућем трговинском споразуму.
Мејова је на подијум дворане где се одржава годишња конференција странке изашла уз звуке песме групе АББА "Краљица плеса", завртевши се у круг.
Обраћајући се члановима Конзервативне странке, британска премијерка је рекла да су британски предлози "веома изазовни за ЕУ".
Напоменула је да преговори сада улазе у најтежу фазу.
Мејова је упозорила критичаре који желе жешћи прекид са европским блоком да "уколико сви одемо у различитим смеровима, у потрази за властитим визијама савршеног Брегзита, ризикујемо да завршимо без њега".
Рекла је да би одлазак из Европске уније без споразума био у почетку тежак за Британију и лош исход за обе стране.
17. октобра чека је састанак са европским лидерима, који како каже нису показали довољно поштовања према британским предлозима, који су изазовни.
И у самој конзервативној странци постоје неслагања, многи сматрају да је овом конференцијом без обзира на овације које је добила, почела трка за наследника Терезе Меј.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар