понедељак, 03.09.2018, 09:03 -> 10:19
Извор: Танјуг
Пронађен нестали хеликоптер у Иркутску, погинула три пилота
Руски хеликоптер Ми-8 пронађен је срушен, дан након што је нестао са радара у региону Иркутска, а на месту пада летелице нађена су тела три погинула пилота, јавља Тас, позивајући се на извор у регионалној служби за ванредне ситуације.
"Три тела су нађена на месту пада хеликоптера, што значи да су погинуле све три особе које су се налазиле у летелици", навео је исти, неименовани извор, додавши да је хеликоптер уништен приликом пада.
Хеликоптер Ми-8, који припада авио-компанији "Ангара", нестао је јуче, а пронађен је јутрос у 06.30 сати по московском времену, након чега је тамо упућен авион са спасиоцима.
Према подацима регионалног центра руског Министарства за ванредне ситуације, хеликоптер се срушио 290 километара југоисточно од града Уст-Кут.
О рушењу хеликоптера Ми-8 покренута је кривична истрага, саопштила је Прес служба Канцеларије руског истражног комитета за саобраћај источног Сибира.
Истрага је, наводи се у саопштењу, покренута због кршења правила о безбедности ваздушног саобраћаја.
Прес служба је додала да истражитељи раде на утврђивању околности несреће.
Иначе, хеликоптер је нестао са радара док је био у мисији извиђања, а у њему су се налазиле три особе запослене у "Ангари", напомиње руска агенција.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар