Поплаве у Кини, двоје мртвих

Две особе су погинуле, а више од 127.000 људи је евакуисано из кинеске провинције Гуангдон због обилних падавина и поплава.

Обилне падавине захватиле су више од 27 округа у провинцији Гуангдонг на југу земље, а две особе су изгубиле живот, јавља Ројтерс.

На том подручју живи око 1,2 милиона људи, евакуисано је више од 127.000, а причињена је штета од 146 милиона долара, наводи кинеска Синхуа.

Током августа, обилне падавине узроковане тајфуном и тропском олујом однеле су животе 14 особа у провинцији Шангдонг и нанеле око 1,46 милијарди долара штете.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом