Отказује се војна парада коју је наложио Трамп

Америчко Министарство одбране саопштило је да у овој години неће бити војне параде "Дан ветерана" у Вашингтону, чије је одржавање наложио председник Доналд Трамп.

Портпарол Пентагона, пуковник Роб Менинг, каже да су се војска и Бела кућа "сада сагласили да истраже могућности за одржавање параде у 2019. години", преноси агенција АП.

"Пентагон је првобитно планирао параду за 10. новембар 2018. године", како би се "одала почаст америчким војним ветеранима и обележила стогодишњица од Првог светског рата".

Саопштење је објављено само неколико сати након извештаја да би парада коштала око 92 милиона долара, према тврдњама америчких званичника који су се позвали на прелиминарне процене, а које су, како наводи АП, три пута веће од цене коју је прво најавила Бела кућа.

Према речима званичника, око 50 милиона долара би покрило трошкове Пентагона за авионе, опрему, особље и другу подршку за одржавање новембарске параде у Вашингтону, док би остатак трошкова сносиле друге агенције и у великој мери би укључивали безбедносне трошкове.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом