среда, 01.08.2018, 09:37 -> 09:59
Извор: Танјуг
Зимбабве: Мнангагва надомак победе
Владајућа партија Зимбабвеа ЗАНУ-ПФ освојила је већину на парламентарним изборима у тој земљу, показују званични резултати Изборне комисије Зимбабвеа. Уједно са парламентарним, одржани су локални и председнички избори у Зимбабвеу, а "Ројтерс" наводи да је "утабан пут" до победе кандидата партије ЗАНУ-ПФ Емерсона Мнангагве.
У Зимбабвеу се председник бира на основу победе на парламентарним изборима. Званични резултати о победнику председничких избора очекују се касније у току ове недеље.
Према званичним резултатима парламентарних избора, ЗАНУ-ПФ освојила је 109 од 210 места у парламенту Зимбабве, али се још очекују резултати за додатних 58 места у парламенту, преноси Ројтерс.
Агенција додаје да ће ЗАНУ-ПФ остварити двотрећинску већину уколико освоје 30 од преосталих 58 места, чиме би имали слободу да мењају устав.
Опозициона странка Покрет за демократску промену (МДЦ) освојила је 41 место.
Упркос томе што је опозиција, како је пренео АП, јуче славила изборну победу не узимајући у обзир одсуство званичних резултата, лидер МДЦ Нелсон Чамиса оптужио је Изборну комисију да намерно одлаже резултате.
МДЦ тврди да је у овим, првим изборима откад је вишедеценијски председник Зимбабвеа Роберт Мугабе одступио са функције, било нерегуларности.
Током избора, није било насиља, али су камиони са воденим топовима патролирали испред седишта МДЦ у престоници Харареу, наводи Ројтерс.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар