Нови ураган "Фабио" код пацифичке обале Мексика

На мексичкој обали Пацифика формирао се нови ураган "Фабио", али метеоролози најављују да ће вероватно прерасти у велику олују која, како се очекује, неће представљати претњу по грађане.

Амерички национални центар за урагане саопштио је да је ураган "Фабио" имао ударе ветра од 120 километара на час. Центар урагана је 1.125 километара јужно од јужног врха полуострва Доња Калифорнија и да се кретао ка западу, преноси АП.

Ураган ће, како наводе метеоролози, вероватно прерасти у велики ураган са ударима ветра од 190 километара на час.

Амерички центар наводи да ће олуја онда почети да слаби како се буде кретала даље ка Пацифику.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом