уторак, 29.05.2018, 17:35 -> 19:14
Извор: Танјуг
Абрамовичу туристичка, али не и радна виза за Британију
Руски тајкун Роман Абрамович може да уђе у Велику Британију са туристичком визом, након што је добио држављанство Израела, али не може да ради у њој, каже портпарол британске премијерке Терезе Меј.
Како је објаснио, власник Фудбалског клуба Челси може туристички да борави у Великој Британији шест месеци, али му је потребна посебна виза да би у земљи живео, радио или студирао, преноси Скај њуз.
Због повећаних тензија између Москве и Лондона, Абрамовичева пријава за британску визу се обрађује дуже него што је потребно, а како се наводи, он ће, да би добио визу, морати да образложи порекло своје имовине.
Абрамович је право на израелско држављанство стекао захваљујући родитељима, који су Јевреји.
Према израелском закону о повратку, сваки Јеврејин, где год се налази, има право да дође и живи у Израелу, односно сваком Јеврејину, детету или унуку Јеврејина даје се право да стекне израелско држављанство.
Абрамович је редовно посећивао Израел, у коме поседује и хотел на медитеранској страни Тел Авива и вилу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар