петак, 27.04.2018, 23:25 -> 23:36
Извор: Танјуг
Израелски војници убили три демонстранта на граници с Газом
Здравствени званичници из Газе саопштили су да су израелски војници убили три Палестинца на граници с Појасом Газе, где се више хиљада њих, пету недељу за редом, окупило како би захтевали право на повратак палестинских избеглица на садашњу територију Израела.
Број Палестинаца које су убили изралески војници тиме је порастао на 41, док је више од 5.000 њих рањено откако су становници Газе почели да одржавају протест дуж граничне ограде 30. марта, наводи Ројтерс.
Израелска војска, међутим, тврди да су поједини становници Газе покушали да пробију граничну ограду.
Насиље је избило само неколико сати након што је високи комесар УН за људска права Зеид Рад ел Хусеин критиковао Израел због упоретбе "прекомерне силе" против демонстраната, преноси АП.
Изралески војници, који су се крили иза утврђења са њихове стране граничне ограде, дуге 40 километара, пуцали су на учеснике протеста, који су се окупили на пет локација са стране Газе, и гађали их сузавцем.
Здравствени званичници Газе наводе да се двоје учесника протеста, који су упуцани, налазе у болници у критичном стању, а да је још 600 демонстраната повређено.
Израелска војска наводи да је између 12.000 и 14.000 становника Газе учествовало у "нередима".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар