Случај "Наваљни против Русије" пред Европским судом

Руски опозиционар Алексеј Наваљни жалио се Европском судом за људска права у Стразбуру на руске власти, тврдећи да су у више наврата прекршена његова права.

Суд је прошле године пресудио да су хапшења Наваљног у седам случајева била незаконита и наложио Русији да плати 63.000 евра одштете, али је на ту одлуку уложена жалба.

У току је жалбено рочиште у случају "Наваљни против Русије", а коначна пресуда очекује се касније, преноси АП.

Наваљни жели да организује протесте широм Русије како би добио подршку за позив на бојкот председничких избора 18. марта, пошто је Централна изборна комисија одбацила његову кандидатуру због једне пресуде.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом