среда, 27.12.2017, 10:52 -> 15:02
Извор: Танјуг
"Окончан главни део борбе са ИД у Сирији"
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров изјавио је да је главни део борбе с Исламском државом у Сирији окончан, објавила је руска државна агенција "РИА Новости", преноси "Ројтерс".
Наводи се да је РИА цитирала и изјаву Лаврова да је главни задатак у Сирији сада "уништити Џабхат ел Нусру", мислећи на исламистичку организацију познату и као "Ел Нусра фронт", повезану са Ал Каидом.
Лавров je изјавио да је наредни циљ сиријске владе да победи групу из те земље повезану са Ал Каидом.
Ослободилачки комитет Леванта доминира у сиријској провинцији Идлиб, јединој у којој готово да нема снага сиријског председника Башара ел Асада, преноси АП.
Лавров, који је разговарао са опозиционим лидером Ахмад Јарбом у Москви, рекао је да би напори Асада и његових савезника требало сада да се фокусирају на то да победе Нусра фронт, што је некадашње име Ослободилачког комитета Леванта, групе за коју се наводи да је повезана са Ал Каидом.
"Сиријска војска и њени савезници, уз нашу подршку, потискују борце Нусре", рекао је Лавров.
Раније овог месеца, Сирија је најавила делимично повлачење из Сирије, две године након што је почела да пружа војну подршку Асаду.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар