Саучешће Кремља због трагичног напада у Њујорку

Кремљ је упутио саучешће Сједињеним Америчким Државама због напада у Њујорку, у којем је погинуло осморо људи, називајући га трагичним и нехуманим. Упућујемо вам саучешће због овог трагичног, нехуманог напада, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског председника Владимира Путина.

Осумњичени за напад на Менхетну у којем је погинуло осам људи је из Узбекистана и зове се Сајфуло Саипов, навели су извори блиски истрази, пренели су амерички медији.

Осумњичени има возачку дозволу издату у граду Тампа на Флориди, али истражитељи испитују могућност да је живео у Њу Џерсију, преноси АП.

Нападача су полицајци ранили и он је хоспитализован, а очекује се да ће преживети.

Очевици су навели да је нападач викао "Алаху eкбар" пре него што га је полиција ранила и савладала.

Осам људи је погинуло у нападу на Менхетну и то је био кукавички акт терора, рекао је градоначелник Њујорка Бил де Бласио.

Очевици описују хаотичне сцене када је бели "пик-ап" улетео и ударао бициклисте на стази у близини некадашње локације Светског трговинског центра, а онда се забио у школски аутобус.

Возач је затим изашао машући нечим за шта се испоставило да су имитације пиштоља.

Комесар њујоршке полиције је навео да је нападач 29. годишњи мушкарац, да је био наоружан "пејнт-бол" пиштољем и лажним пистољем, а да је по изласку из возила узвикивао поруке које упућују на то да је реч о териристичком акту.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом