Сукоб две групе демонстраната у Барселони, летеле столице

У центру Барселоне сукобиле су се две мање групе демонстраната док се у том граду захуктава протест хиљада присталица за заједништво Католоније и Шпаније.

АП преноси да су сукобљене стране једни на друге бацали столицама док их локална полиција није раздвојила.

Агенција наводи да није јасно шта је изазвало ово насиље нити ко је у њему учествовао.

АП наводи да се снимцима види како столице лете у оба смера, док припадници комуналне и регионалне полиције одгурују неколико десетина демонстраната са сваке стране.

Наводи се да се у близини одржава протест организација цивилног друштва које се противе сепаратичким плановима за Каталонију и да те демонстрације нису прекинуте.

Истовремено је око 200 присталица ултрадеснице и шпанских националистичких организација окончало митинг на брду Монтжуик у Барселони на којем су спалили незваничну заставу познату као "Сењера" која је постала симбол каталонских сепаратиста.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом