Два бродолома у Бразилу, утопиле се 43 особе

У два одвојена бродолома, у Пари и Баији – државама на северу Бразила, погинуле су 43 особе.

До сада је потврђена смрт 21 особе када је потонуо брод на реци Шингу – највећој притоци Амазона – до којег је дошло у ноћи између уторка и среде, саопштиле су регионалне власти и медији у бразилској држави Пари.

На том броду, названом "Капитан Рибеиро", у тренутку несреће налазило се 49 људи, од којих је 23 спасено. Хитне екипе и даље трагају за још пет лица.

У другом бродолому, који се догодио данас у водама Баије, живот је изгубило 22 људи. На броду је било 133 људи, од којих је најмање 21 особа спасена.

"Падала је киша, надошли су таласи и брод се преврнуо. Било је пуно људи на броду", изјавио је један спасилац.

"Дубоко жалимо због губитка више десетина живота у бродоломима у Пари и Баији, две државе на северу Бразила", написао је председник Бразила Мишел Темер на Твитеру, а преноси агенција Франс прес.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом