субота, 05.08.2017, 14:19 -> 14:33
Извор: Бета
Истрага о Гулену, хапшења у министарству науке
Турско тужилаштво издало је налоге за хапшење 59 садашњих и бивших званичника Mинистарства за науку, индустрију и технологију, пренела је агенција "Анадолија".
У саопштењу врховног јавног тужилаштва се наводи да су налози издати у оквиру истраге о "терористичкој организацији (изгнаног проповедника) Фетулаха Гулена у 20 провинција".
Девет осумњичених су тренутно запослени у министарству, а 50 их је раније суспендовано или отпуштено.
Сви су оптужени за чланство и подршку терористичкој организацији и да су користили посебну апликацију за слање порука повезану са Гуленовом организацијом.
Турске службе успеле су да пробију заштиту те апликације пред неуспели пуч у Турској прошлог јула, и на основу садржине порука које су им постале доступне идентификовано је десетине хиљада Гуленових присталица, пише Анадолија.
Гулен живи у изгнанству у САД а Анкара тражи његово изручење због наводне умешаности пуч. Гулен одбацује оптужбе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар