Осуђени сарадници бивше председнице Јужне Кореје

Централни окружни суд у Сеулу, осудио је бившег шефа председничког кабинета Ким Ки Чуна и бившег министра културе Ким Џонг Деока на казну затвора од три и две године, због уцењивања хиљаде уметника који нису били пријатељски настројени према опозваној председнице те земље, Парк Геун Хје.

АП наводи да су ово само последње у низу осуда које су издате бившим припадницима администрације бивше председнице.

Паркова је априла ове године оптужена за подмићивање и друге оптужбе, а тужиоци су прошле године проширили истрагу на захтев групе уметника.

Истрага је открила да је преко 9.000 уметника било на "црној листи" председнице, међу којима су се нашли писци, песници, музичари, глумци, сликари, режисери, итд.

Суд у Сеулу дошао је до закључка да је многим уметницима са "црне листе" неправедно ускраћена могућност да учествује у културним пројектима које је финансирала влада.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом