Ердоган затражио од муслимана да заштите Јерусалим

Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган затражио је од свих муслимана да посете и заштите Јерусалим након насиља које је букнуло око увођења металних детектора, који су потом уклоњени са улаза у свето место у Старом граду у Јерусалиму.

"Одавде позивам све муслимане. Свако ко има прилику треба да посети Јерусалим, џамију Ел Аксу", рекао је Ердоган.

Турски председник је додао: "Хајде да заштитимо Јерусалим", пренео је АФП.

"Они покушавају да узму џамију из руку муслимана под изговором борбе против тероризма. Нема објашњења", рекао је председник Турске.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом