У Колумбији први пут признат брак три мушкараца

Почетком јуна Колумбија, у којој је хомосексуални брак дозвољен од 2016. године, званично је признала брак три мушкарца, пренели су тамошњи медији.

"Желели смо да озваничинимо наш дом, нашу породицу. До сада није постајао законски оквир који би нас признао као породицу", рекао је Виктор Уго, један од чланова те брачне заједнице.

Уго и његова два партнера су 3. јуна добили званичан статус "брака три особе".

У Колумбији је хомосексуалним паровима иначе дозвољено да усвајају децу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом