Кинески ловци пришли на 180 метара америчком авиону

Два кинеска борбена авиона пресрела су амерички извиђачки авион над Јужним кинеским морем, јавља Ројтерс.

Један кинески авион дошао на само 180 метара од америчког, рекао је неименовани званичник САД Ројтерсу. Инцидент се догодио у среду.

Како су рекли званичници, први извештаји указују да је амерички авион П-3 Орион био на око 240 километара од Хонгконга у међунароном ваздушном простору када су кинески авиони извели небезбедно пресретање.

Један кинески ловац је летео испред америчког авиона онемогућавајући му маневрисање.

Пентагон је потврдио да је дошло до пресретања америчког авиона које је било "небезбедно и непрофесионално".

"Наставићемо да утврђујемо чињенице о инциденту", рекао је портпарол Пентагона Гери Рос.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом