четвртак, 18.05.2017, 08:27 -> 08:37
Извор: Танјуг
Кинеске обавештајне агенције добијају већа овлашћења
Кинеске обавештајне агенције, према предлогу новог закона, добиће већа овлашћења да надгледају и истражују странце и кинеске грађане у земљи и иностранству, јавља АП.
Најновији предлог закона омогућиће властима да користе технике електронског праћења и заплене возила и некретнине док обављају свој посао.
Предлог закона позива на сарадњу са обавештајним агенцијама на свим нивоима кинеског друштва, укључујући војску, јавне институције и грађане.
У априлу, власти кинеске престонице Пекинга почеле су да нуде новчану награду у износу до 500.000 јуана (65.000 евра) грађанима који се пријаве да раде као страни шпијуни.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар