Трамп: Ниједан политичар у историји није горе третиран

Амерички председник Доналд Трамп изјавио је да ниједан политичар у историји није био горе нити неправедније третиран од њега.

Обраћајући се дипломцима Академије обалске страже САД, Доналд Трамп је рекао да, "иако ствари нису увек фер, морате да погнете главу и да се борите, борите, борите".

Како наводи Си-Ен-Ен, то представља алузију на "опсаду" под којом се нашла Бела кућа због питања о наводном Трамповом захтеву да бивши директор ФБИ-ја Џејмс Коми прекине истрагу о његовом бившем саветнику за националну безбедност Мајклу Флину.

"Никада, никада, никада не одустајте. Све ће испасти добро на крају", рекао је Трамп у "Њу Лондону" у савезној америчкој држави Конектикат.

Потом се осврнуо на медијско покривање његовог мандата као председника САД.

"Погледајте како мене третирају у последње време, нарочито медији. Ниједан политичар у историји, а то кажем уз велику сигурност, није био горе нити неправедније третиран. Не можете им дозволити да вас спусте, не можете дозволити критичарима и песимистима да стану на пут до ваших снова", рекао је председник САД.

Трамп се нашао на мети критика након што је прошле недеље сменио Џејмса Комија са места директора Федералног истражног бироа који водио истрагу о наводној умешаности Русије у америчке председничке изборе 2016. године и након што су медији објавили да је одао поверљиве информације руском министру спољних послова Сергеју Лаврову.

Вашингтон пост је раније, позивајући се на америчке званичнике, објавио да је Трамп Лаврову, током њиховог сусрета прошле недеље, открио поверљиве податке о Исламској држави и потенцијално угрозио обавештајни извор.

Поред тога, Њујорк тајмс је известио да је амерички председник у фебруару тражио од Комија да прекине истрагу о везама његовог тадашњег саветника Мајкла Флина са Русијом, што је Бела кућа одмах демантовала.

Најновије анкете показују да, први пут, више Американаца подржава покретање поступка опозива свог председника Доналда Трампа него што се противи тој процедури, пише Индипендент.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом