Евакуација грађана у Хановеру, власти припремиле посебан програм

Око 50.000 људи биће сутра евакуисано из својих домова у Хановеру због деактивирања пет бомби заосталих из Другог светског рата.

Ова операција представља другу највећу такве врсте у Немачкој, а евакуацијом ће бити обухваћена десетина градске популације, као и пет домова, једна болница и фабрика гума "Континентал".

Евакуација почиње у 9.00 часова, а званичници се надају да ће грађани моћи да се врате кућама до вечери, преносе немачки медији.

Како би помогли евакуисаним грађанима да што пријатније проведу дан, градске власти су направиле програме обилазака музеја, приказивања дечијих филмова и одржавања спортских догађаја.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. април 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом