понедељак, 01.05.2017, 10:49 -> 13:23
Извор: РТС, Танјуг
Марш у Истанбулу упркос забрани, полиција бацила сузавац
Турска полиција испалила је сузавац и гумене метке како би растерала групу демонстраната који су се противили забрани и маршом ка истанбулском тргу Таксим желели да прославе 1. мај Празник рада, а при том је више од 200 људи приведено, јавља "Ројтерс".
АФП наводи да је полиција покушала да заустави око 200 учесника протеста у кварту Гајретепе у европском делу Истанбула, који су кренули ка чувеном тргу упркос том што су им градске власти забраниле марш.
Полиција у четврти Меџидијекој употребила је сузавац и гумене метке како би растерала групу демонстраната који су покушали да дођу до трга Таксима, узвикујући "Таксим је наш и остаће наш", преноси Ројтерс.
И у кварту Бешикташ полиција је опколила десетине људи који су, такође, покушали марш ка Таксиму.
"Укупно 207 људи је приведено", саопштила је канцеларија истанбулског гувернера, додавши да је том приликом одузето око 40 Молотовљевих коктела, 17 ручних бомби и 176 ватромета, а заплењени су и недозвољени постери.
АФП наводи да су демонстранти, које су чинили припадници левичарских група, разапели антивладине транспаренте пошто је данашњи празник уследио након референдума одржаног 16. априла на којем је председник Турске Реџеп Тајип Ердоган тесном већином успео да обезбеди себи шира овлашћења.
"Живео 1. мај, "Не" диктатору", писало је на транспаренту.
Турске власти забраниле су било какве демонстрације на тргу Таксим, а полиција је поставила барикаде у авенији која води ка њему, наводи француска агенција.
Истовремено, неколико хиљада људи учествовало је на прослави Празника рада у званично одређеном подручју у кварту Бакиркој у близини међународног аеродрома у западном делу града.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар